"KENTSEL DÖNÜŞÜM & HUKUK & PROJE ve DANIŞMANLIK HİZMETLERİMİZ"

İSTANBUL GYD, Türkiye’de Kentsel Dönüşümün nitelikli bir şekilde uygulanabilmesi ve mimari kalitenin çağdaş ülkeler seviyesine gelmesi için çalışmalarına hızla devam etmektedir. Bünyesinde ‘‘Tasarım, Proje, Uygulama ve Danışmanlık, İmar, Hukuk, Değerleme’’ gibi özellikle kentsel dönüşüm için gerekli tüm hizmetleri bir bütün olarak, farklı alanlar ve bakış açılarından süzerek tek elden sunabilen profesyonel bir kuruluştur.

Kentsel dönüşüm ile birlikte binalarını yenilemeye ve daha güvenli bir hayata adım atmaya karar veren kat maliklerimizin, ekonomik ömrünü tamamlamış yapılarını, dünya standartlarında en iyi mimarlık ve mühendislik çözümleri ve kişisel haklarını hukukun da destekleyip güçlendirdiği yeni çağdaş yaşam alanlarına dönüştürüyoruz.

Kentsel dönüşüm ve yenileme alanlarında öncelikle bilgilendirme, durumu ortaya koyma, çözüm önerilerini oluşturma, hukuki tedbirleri alıp  binanızın yenilenmiş olarak iskanını alıp teslim etmeye kadar geçen tüm süreçlerde sizin yanınızda olmak en temel hizmetimizlerimizdir.

KENTSEL DÖNÜŞÜM HUKUKU ve DANIŞMANLIĞI

İSTANBUL GYD, Kentsel dönüşüm hukuku hizmeti ile insanların kalitesiz ve dayanıksız binalardan kurtulmasına yardımcı olurken onların mağdur olmadan bu süreci tamamlamalarını amaçlamaktadır. Bu sürecin iyi şekilde yönetilebilmesi için kentsel dönüşüm hukukunda mevzuata tam hakim ve yetkili hukuk departmanını bünyesinde barındırmaktadır.

6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun kapsamında firmamız, kentsel dönüşüm hukuku ile ilgili her türlü hukuki hizmetleri de sunmaktadır. Hizmetlerimiz kapsamındaki inşaat şirketi ile yapılacak olan Kat Karşılığı Arsa Satış Vaadi Sözleşmesi ve inşaatın ne tür malzeme ile yapılacağının karar altına alındığı Teknik Şartname ve sözleşmelerin incelenmesi ile kat maliklerimizin haklarını koruma altına almayı amaçlamaktayız.

Kurulduğumuz günden bu zamana kadar imza attığımız onlarca yenileme projesinde, konularında son derece deneyimli, İnşaat, Proje Müşavirlik, Hukuk Bürosu, Mühendislik, Şehircilik ve Planlama kuruluşlarının işbirliği ve proje katılımıyla paydaşlarımıza en kaliteli hizmeti sunmanın gururunu yaşıyoruz.

KENTSEL DÖNÜŞÜM MİMARİ ve STATİK PROJE DANIŞMANLIĞI

Mimari Proje ve 3D Proje Modelleme departmanlarımızda faaliyet gösteren tüm mimar ve mühendislerimiz, projelerinizin statik ve mimari çizimlerini birlikte gerçekleştirip, binalarınızın dayanıklılığı ve kullanışlılığı kadar estetik yapısına da özen gösterir. Yeni yaşamınızda hayal ettiğiniz tüm detayların mimari ve statik çizimlerini beğeninize sunarak proje sonrasındaki memnuniyetinizi garanti altına almak ve onaylı proje ile imalat arasındaki uyumsuzluk riskini sıfıra indirmek temel danışmanlık görevimizdir.

İSTANBUL GYD mimar kadromuz, proje çizimlerinde öncelikli olarak binalarda oluşturduğu yaşam alanlarının kullanışlılığı üzerine, gerekli yönetmelik ve kanunlar çerçevesinde uzman kadrosuyla farklı bakış açıları sağlar.

KENTSEL DÖNÜŞÜM YAPI DENETİM HİZMETLERİ

Yapı Denetim, 4708 sayılı kanun ile devam ettirilen; Can ve mal emniyetini birinci planda tutan, çağdaş ölçü ve standartlara göre düzenlenmiş, kontrolsüz ve kalitesiz yapılaşmayı önlemek amacını taşıyan, yapıyı ve yapılaşmayı denetleyen bir sistemdir.

Türkiye genelinde inşa edilen yapıların denetimi bu kanuna tabidir ve inşaa edilen her yapının bir yapı denetim kuruluşu tarafından denetlenmesi gerekmektedir.

İSTANBUL GYD, yetkili denetim uzmanları, kentsel dönüşüm proje kapsamında yenilenen yapının fen ve sanat kurallarına uygun inşaa edilmesi, can ve mal güvenliğini tehtid eden unsurlar gibi detayların kontrolünü yaparak, güvenli yapılarda yaşamanıza yardımcı olur.